۱۷ اسفند

بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاری نروژ در پروژه های عمرانی و تولیدی /دیدار با پزشکان متخصص ایرانی مقیم نروژ

 دکتر حریرچی، تعریف پروژه های مشترک و بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاری نروژ در پروژه های عمرانی و تولیدی در حوزه سلامت را از مهمترین اهداف این سفر نام برد.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تشریح برنامه های سفر سه روزه اش به کشور نروژ با اشاره به اینکه، این سفر با هدف تقویت روابط دوجانبه ایران و نروژ در بخش های سیاسی، اقتصادی، علمی در حوزه سلامت صورت گرفت، گفت: تعریف پروژه های مشترک در حوزه سلامت از قبیل اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع از مهترین اهداف این سفر بود.

دکتر حریرچی در ادامه به ظرفیت بهره گیری از همکاری های دوجانبه دو کشور اشاره کرد و افزود: مشارکت در پروژه های پژوهشی، اصلاح ساختار مدیریتی حوزه ارائه خدمات درمانی، تدوین زنجیره نوآوری در حوزه سلامت و طراحی نظام تولید دانش بنیان در حوزه سلامت را از دیگر اقدامات در راستای روابط دو جانبه دو کشور نام برد.

معاون کل وزارت بهداشت همچنین خاطرنشان کرد: تبادل استاد و ایجاد تعامل مستقیم میان دانشگاه های دو کشور و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری نروژ برای اجرای پروژه های عمرانی و تولیدی در حوزه سلامت ایران را از دیگر اهداف سفر برشمرد.

بر اساس این گزارش، دکتر حریرچی با قائم مقام وزیر بهداشت نروژ، دبیران کل وزارت بهداشت، رییس پارک علم و فن آوری اسلو و مدیران شرکتهای فعال در حوزه سلامت دیدار کرد. همچنین بازدید از مرکز جامع سرطان اسلو، مراکز تحقیقاتی سرطان و پارک علم و فن آوری سرطان و برگزاری جلسات مختلف با مسئولین قسمتهای مختلف از دیگر برنامه های این سفر بود.

قائم مقام وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: دیدار با مسئولین بیمارستان جامع دانشگاهی اسلو و بررسی نحوه ادغام ساختار مدیریتی کلیه بیمارستانهای شهر اسلو در یک واحد مجزا همچنین نحوه تعامل موثر و موفق این مرکز با مراکز آکادمیک دانشگاه نیز از دیگر دستاوردهای این سفر بود.

گفتنی است، دکتر حریرچی در حاشیه این سفر با پزشکان و متخصصین ایرانی مقیم نروژ دیدار کرد و جهت همکاری های مشترک و فعالیت در ایران با آنها بحث و تبادل نظر صورت گرفت./

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *